23 października 2020

10 powodów, dla których warto skorzystać z leasingu

Nie wiesz, czy leasing to dobre rozwiązanie dla twojej firmy? Poznaj 10 powodów, dla których warto skorzystać z leasingu!

Dlaczego warto korzystać z leasingu?
Prowadzenie działalność gospodarczej to ciągłe wydatki. Te mniejsze możesz pokryć z bieżących przychodów. Jednak skąd wziąć środki na niezbędne firmowe zakupy, których wartość jest bardzo duża? W tym przypadku z pomocą przychodzi leasing (szczegółowe informacje na temat tego, czym jest leasing, znajdziesz w tym artykule). Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego warto korzystać z leasingu.

 1. Zakupy bez kapitału własnego
  Wiele wydatków w firmie jest bardzo kosztownych. Firmowy samochód to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej. Gdy potrzebujesz całej floty pojazdów lub czeka cię modernizacja linii produkcyjnej, koszty są naprawdę ogromne.

Tylko że nie musisz ich finansować z własnej kieszenie. Dzięki leasingowi wyposażysz swoją firmę w nowoczesny sprzęt i pojazdy w zamian za ułamek ich wartości. Bez konieczności sięgania po kredyt czy oszczędności na czarną godzinę.

 1. Sposób na zakupy dla startupów
  Powyższa korzyść z leasingu dotyczy również startupów. Jeśli dopiero wchodzisz na rynek, właściwie nie masz szans na dobry kredyt dla firm bez dodatkowych zabezpieczeń. Poza tym kapitał, który posiadasz, jest ci niezbędny na wiele różnych wydatków. Dlatego warto skorzystać z leasingu na sfinansowanie zakupu środków trwałych, a kapitał przeznaczyć na to, czego nie da się wziąć w leasing.
 2. Atrakcyjne oferty leasingowe
  Mówiąc o leasingu, musimy dodać, że jako przedsiębiorca możesz liczyć na bardzo atrakcyjne warunki finansowania. Bez trudu znajdziesz ofertę z niskimi ratami lub niewielką opłatą wstępną. Co jednak ważniejsze, poszczególne parametry oferty leasingowej możesz dopasować do własnych potrzeb.
 3. Korzyści podatkowe
  Korzystanie z leasingu wiąże się także z dużymi korzyściami podatkowymi. Przede wszystkim w przypadku leasingu operacyjnego do kosztów uzyskania przychodu możesz zaliczyć opłatę wstępną oraz całą ratę leasingową. Natomiast przy kredycie dla firm do kosztów wlicza się jedynie część odsetkową raty.

Poza tym przy leasingu operacyjnym podatek VAT opłacasz w ratach, przez co unikasz jednorazowego, dużego wydatku. Do tego dochodzą również opisy amortyzacyjne, które są obowiązkiem leasingodawcy.

 1. Łatwa dostępność
  Sposobów na finansowanie firmowych zakupów jest mnóstwo. Jednak leasing jest jednym z tych, które najłatwiej jest otrzymać. Firmy leasingowe mają mniejsze wymaganie wobec potencjalnych leasingobiorców niż banki wobec przedsiębiorców starających się o kredyt. Dlatego też twoje szanse na uzyskanie leasingu są o wiele większe niż na uzyskanie kredytu.

To jednak nie wszystko. Formalności niezbędne do załatwienia leasingu są stosunkowo proste, a ty nie musisz dostarczać do leasingodawcy stosu dokumentów. Z tego względu cała procedura trwa krócej, a ty szybciej możesz korzystać z nowego samochodu czy urządzeń produkcyjnych.

Innymi słowy, jeśli liczy się dla ciebie czas i sprawność załatwiania formalności, leasing będzie strzałem w dziesiątkę.

 1. Przewidywalne koszty dla firmy
  Wspominaliśmy wcześniej, że oferta leasingowa może być naprawdę atrakcyjna, przez co koszt leasingu będzie stosunkowo niski. To jednak nie wszystko. Dzięki leasingowi nie musisz obawiać się o niespodziewane wydatki. Jeśli tylko masz dostęp do dodatkowych usług, nie zapłacisz za naprawę uszkodzonego samochodu. Poza tym w cenie leasingu może zawierać się również ubezpieczenie komunikacyjne.
 2. Dostęp do usług dodatkowych
  Zakup firmowych pojazdów to jedno. A dobranie do nich ubezpieczenia AC, OC czy NWW to przecież dodatkowe koszty, które jednak musisz ponieść. Jednak wiele firm leasingowych oferuje pakiety ubezpieczeń, które są o wiele tańsze niż te dostępne na rynku.

Poza tym w ramach leasingu możesz liczyć na jeszcze inne usługi dodatkowe, takie jak na przykład zapewniony serwis.

 

Planujesz zakup firmowego samochodu? Koniecznie sprawdź ofertę leasingu na samochody osobowe.

 1. Brak wpływu na zdolność kredytową
  Biorąc kredyt firmowy, czy nawet wyrabiając kartę kredytową, twoja zdolność kredytowa spada. Co to oznacza? Gdy weźmiesz kredyt na samochód firmowy, możesz mieć problem z uzyskaniem kolejnego kredytu np. na urządzenie, które okaże się niezbędne do realizacji zlecenia.

Natomiast leasing zdolności kredytowej nie obniża. Dlatego wybieraj tę opcję, gdy tylko możesz, zostawiając sobie kredyt rozwiązanie ostateczne.

 1. Możliwość wymiany leasingowanego przedmiotu na nowy
  Leasing operacyjny ma tę zaletę, że po upłynięciu umowy leasingowej możesz wykupić przedmiot leasingu. Wtedy stanie się on twoją pełnoprawną własnością. Jednak to, że masz taką możliwość, wcale nie oznacza, że musisz z niej skorzystać.

Jeśli po zakończeniu leasingu masz ochotę za zakup nowego samochodu czy sprzętu, nic nie szkodzi, abyś z tej opcji skorzystał. Dzięki temu regularnie co kilka lat wymieniasz wyposażenie firmy, cały czas korzystając z leasingu.

 1. Duży wybór ofert
  Kolejną zaletą leasingu jest to, że jest naprawdę wiele firm leasingowych, które oferują takie rozwiązanie. Dzięki temu faktycznie możesz wybrać rozwiązanie, które wpisze się w potrzeby twojej firmy.

Jednak ten duży wybór ofert leasingowych ma też swoje wady. Który przedsiębiorca ma dziś czas, aby porównywać każdą z nich? Dlatego skontaktuj się z nami, a my całą pracę wykonamy za ciebie. Nie tylko znajdziemy najlepszą ofertą, ale i pomożemy ci załatwić wszelkie formalności.