31 marca 2021

Leasing fotowoltaiki – czy warto z niego skorzystać?

Zakup i montaż paneli słonecznych potrafi sporo kosztować. Na szczęście pieniędzy na inwestycje nie trzeba wyciągać z własnej kieszeni. Przedsiębiorcy, także rolnicy, fotowoltaikę mogą sfinansować za pomocą leasingu, który pozwala rozłożyć płatność na wiele lat. Ponadto rosnące ceny prądu przy jednoczesnym spadku kosztów instalacji solarnych sprawiają, że realizacja takiego przedsięwzięcia staje się jeszcze bardziej opłacalna. Zawsze możesz liczyć na wsparcie profesjonalistów, którzy współpracują z najlepszymi firmami instalującymi panele fotowoltaiczne. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z leasingu na fotowoltaikę dla firm!

Korzyści leasingu na fotowoltaikę

Do zakupu paneli słonecznych przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. Inwestycja ta wymaga jednak sporych nakładów, dlatego najlepiej jest skorzystać z zewnętrznego finansowania, pozwalającego rozłożyć płatności na raty. Biorąc pod uwagę różne instrumenty dłużne, najbardziej opłacalny jest leasing na fotowoltaikę, który ma następujące zalety:

  • brak konieczności angażowania kapitału własnego,
  • zapewnia odpowiedni balans pomiędzy przychodami a kosztami,
  • pozwala na obniżenie podatku,
  • nie wymaga zabezpieczeń,
  • minimum formalności związanych z uzyskaniem finansowania.

Jaka jest procedura?

Jedną z głównych zalet leasingu na panele fotowoltaiczne jest uproszczona procedura związana z jego udzieleniem. Jeśli interesuje Cię nasza oferta, wypełnij formularz, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Na podstawie otrzymanych informacji przygotujemy wstępną propozycję pozyskania środków na zakup instalacji solarnej. Cały proces związany z przyznaniem pieniędzy przebiega bardzo szybko i wygodnie. Z pewnością jednak zostaniesz poproszony o przesłanie podstawowych dokumentów dotyczących prowadzonej działalności, na podstawie których zostanie przeprowadzona weryfikacja wnioskodawcy. Po jej zakończeniu sprawdzany jest również dostawca fotowoltaiki oraz środek trwały. Cała procedura kończy się podpisaniem umowy leasingowej.

Fotowoltaika Leasinge

Dla kogo jest przeznaczony leasing fotowoltaiki?

Zewnętrzne finansowanie w postaci leasingu na fotowoltaikę dedykowane jest przedsiębiorcom oraz rolnikom. Niezależnie zatem od tego, w jakiej branży prowadzisz swoją działalności i jakich rozmiarów masz firmę, możesz skorzystać z tej opcji. Oczywiście są sektory gospodarki szczególnie energochłonne, gdzie wspomniane korzyści będą jeszcze bardziej widoczne. Niemniej jednak przy obecnych cenach paneli słonecznych, ich montaż jest opłacalny nawet w przypadku niewielkiej, jednoosobowej działalności.

Jakie są możliwości finansowania fotowoltaiki z wykorzystaniem leasingu?

Instytucje, z którymi współpracujemy, mają różne instrumenty umożliwiające zakup albo najem takich urządzeń. Możesz zdecydować się na pożyczkę lub leasing instalacji paneli fotowoltaicznych:

  • operacyjny,
  • finansowy.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z tych instrumentów jest najbardziej opłacalny. Wiele zależy od tego, jaką prowadzisz działalność i na czym Ci najbardziej zależy. Z leasingiem operacyjnym na fotowoltaikę wiąże się przeważnie dość znaczny wkład początkowy. Jednak jako profesjonalny pośrednik oferujemy dostęp do wielu instytucji, dzięki czemu możesz znacznie zminimalizować wysokość tej opłaty. Ponadto instalacja pozostaje własnością finansującego aż do momentu spłacenia ostatniej raty i wykupienia przedmiotu. Podatek VAT naliczany jest stopniowo z uwzględnieniem każdej z rat przez cały okres trwania umowy. W przypadku finansowego leasingu instytucje wymagają niewielkiej opłaty wstępnej, a przedsiębiorca staje się właścicielem instalacji automatycznie po spłacie ostatniej raty zadłużenia. Z kolei pożyczka bardzo przypomina zwykły kredyt bankowy. Procedura uzyskania środków jest jednak bardziej uproszczona i zdecydowanie łatwiej możesz uzyskać finansowanie. W tym przypadku przedmiot leasingu stanowi od początku własność leasingobiorcy.

Poznaj zalety leasingu fotowoltaiki!

Jak zatem widzisz leasing fotowoltaiki to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala na obniżenie i optymalizację kosztów w firmie. Montując panele słoneczne, redukujesz rachunki za energię praktycznie do zera. Jesteś tylko zobowiązany do płacenia przez kilka lat rat leasingowych, a po zakończeniu umowy masz już prąd dosłownie za darmo. Poprawiasz również wizerunek firmy, ponieważ staje się ona instytucją dbającą o środowisko. Sprawdź więc naszą ofertę i wybierz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.