8 kwietnia 2021

Czy warto kupić sprzęt poleasingowy? Sprawdź!

Po okresie spłaty leasingu, który zazwyczaj nie przekracza kilku lat, firmy decydują się na nabycie nowszego sprzętu, rezygnując jednocześnie z używania starego. Sprzęt poleasingowy to inaczej środki trwałe, które nie zostały wykupione przez leasingobiorcę po zakończeniu umowy lub zostały mu odebrane wskutek niewywiązywania się przez niego ze swoich zobowiązań. Czy warto zatem nabyć takie urządzenia, pojazdy albo maszyny rolnicze? Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się więcej na temat takiego rozwiązania.

Sprzęt poleasingowy – co musisz o nim wiedzieć?

W czasie trwania umowy sprzęt należy do leasingodawcy, ale po jej wygaśnięciu firma ma możliwość jego wykupienia. Jednak bardzo często leasingobiorca nie decyduje się na taki krok, głównie ze względu na kwestie finansowe. Najczęściej po prostu opłaca się podpisać nową umowę, aby móc zwiększyć koszty i obniżyć koszty opodatkowania. Dlatego całkiem dobrej jakości sprzęt wystawiony zostaje na aukcje przez instytucję leasingową lub pośrednika. Na tego typu licytacjach sprzedawane są m.in.:

Zalety sprzętu poleasingowego

Kupno sprzętu poleasingowego stanowi świetną okazję do posiadania naprawdę dobrych urządzeń lub pojazdów, które mają następujące zalety:

  • bardzo często jest to markowy, wysokiej jakości sprzęt,
  • udokumentowany serwis,
  • znajdują się przynajmniej w dobrym stanie technicznym.

Przedsiębiorstwa najczęściej biorą w leasing sprawdzony, wysokiej jakości sprzęt znanych marek. Dlatego nawet po wygaśnięciu umowy jest on przynajmniej w dobrym stanie technicznym. Ponadto samochody firmowe czy urządzenia biurowe są na bieżąco serwisowane, dzięki czemu dokładnie wiesz, jakie zostały przeprowadzone naprawy. Co więcej, po przejęciu przez leasingobiorcę są one dokładnie sprawdzane, a ich ostateczna wartość ustalana jest przez rzeczoznawcę. Dzięki temu wiesz, za co płacisz i na ogół taki sprzęt działa bardzo dobrze przez wiele lat.

Również współpracujące z Leasing Essentials firmy oferują takie rozwiązanie. Jako renomowany pośrednik możemy zagwarantować, że wszystkie maszyny oraz pojazdy przeznaczone do sprzedaży zostały sprawdzone pod względem technicznym i nie mają żadnych ukrytych wad. Stanowią więc świetną okazję do zakupu.

leasing maszyn rolniczych

Czy to się w ogóle opłaca?

Z całą pewnością nabycie rzeczy poleasingowej jest pod wieloma względami opłacalne. Na licytację wystawiane są urządzenia stosunkowo krótko używane, a więc praktycznie nowe, których cena jest już mocno obniżona. Oszczędzasz więc sporo pieniędzy, co jest szczególnie widoczne w przypadku samochodów, które tracą bardzo dużo na wartości w ciągu pierwszych lat użytkowania, pomimo że ich stan wciąż jest bardzo dobry. Ponadto na aukcji możesz trafić na wyjątkową okazję, np. auto z małym przebiegiem, co dodatkowo zachęca do jego kupna. Nie bez znaczenia są również kwestie środowiskowe. Nabycie używanego pojazdu jest nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne, ponieważ zmniejsza się zapotrzebowanie na nowe samochody, których produkcja wiąże się z emisją zanieczyszczeń i generowaniem wielu odpadów.

Kto może skorzystać z takiej możliwości?

Z kupna sprzętu poleasingowego mogą skorzystać zarówno pełnoletnie osoby prywatne, jak i firmy. Nie ma w tym zakresie większych ograniczeń. Z pewnością warto wybrać takie rozwiązanie i stać się posiadaczem tanich maszyn lub pojazdów. Wystarczy tylko, że na bieżąco będziesz śledzić aukcje w internecie, a szybko znajdziesz dobrą okazję. Jeśli prowadzisz firmę, to masz okazję tanim kosztem nabyć dobrej jakości sprzęt, dzięki czemu staniesz się bardziej konkurencyjny i szybciej rozwiniesz swoją działalność gospodarczą.

Zdecyduj się na zakup sprzętu poleasingowego!

Jak zatem widzisz, kuno sprzętu poleasingowego ma bardzo wiele zalet. Możesz w ten sposób nabyć dobre urządzenie w niskiej cenie. Współpracujące z nami instytucje, które oferują leasing dla firm, często wystawiają na sprzedaż samochody używane, ciągniki rolnicze, a nawet jachty. Znajdują się one w bardzo dobrym stanie technicznym, nie mają żadnych ukrytych wad, a jedynie noszą ślady użytkowania. Skorzystaj więc z takiej okazji i skontaktuj się z leasingodawcą.