8 czerwca 2021

Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

 

Dziś przedsiębiorcy mają wiele możliwości dywersyfikacji źródeł finansowania inwestycji. Brak dużego kapitału przestał być przeszkodą, gdyż firmy mogą korzystać m.in. z kredytów, dotacji oraz leasingu. Biorąc pod uwagę korzyści podatkowe, ostatnie z wymienionych rozwiązań zwykle jest najbardziej opłacalne. W Polsce przedmiotem umowy leasingowej najczęściej jest nowy lub używany samochód. Zastanawiasz się, czy taka forma finansowania zakupu auta będzie opłacalna również dla Ciebie? Sprawdź już teraz, na czym polega i jakie są jej zalety!

Leasing samochodowy – jedno z najczęstszych rozwiązań

Biorąc pod uwagę formalności, leasing samochodu jest najprostszą formą finansowania i w efekcie najchętniej wybieraną. Na czym to polega? Firma leasingowa kupuje auto wskazane przez klienta, stając się jego właścicielem, a następnie odpłatnie je użycza. W ramach podpisanej umowy leasingobiorca zobowiązuje się opłacać raty za każdy miesiąc użytkowania pojazdu.

Najważniejsze zalety leasingu samochodowego

Z punktu widzenia leasingodawcy, rozwiązanie to jest niezwykle bezpieczne. Przez cały okres obowiązywania umowy pozostaje on właścicielem jej przedmiotu. Jeśli klient okaże się nierzetelny i będzie unikał spłacania rat, samochód można odebrać i np. sprzedać bez ponoszenia straty.

Tak rysuje nam się pierwsza zaleta charakteryzująca leasing samochodowy – minimum formalności. Ograniczone ryzyko sprawia, że firmy leasingowe zwykle mają małe wymagania względem zdolności kredytowej klientów. Finansowanie w wielu przypadkach dostępne jest nawet dla przedsiębiorców dopiero wchodzących na rynek, którym bank odmówiłby udzielenia kredytu.

Jednak to niejedyny powód, dla którego ta forma finansowania cieszy się tak dużą popularnością. W przypadku zakupu aut osobowych najchętniej wybieraną opcją jest leasing operacyjny, którego zalety to m.in.:

  • możliwość zaliczenia całej raty oraz czynszu inicjalnego do kosztów prowadzenia działalności,
  • brak wpływu na zdolność kredytową,
  • niski wkład początkowy,
  • opcja wykupu auta na koniec umowy lub oddania go firmie leasingowej,
  • możliwość finansowania zarówno samochodów nowych, jak i używanych.

nowe i używane samochody leasing

Leasing auta dla firmy – jak to wygląda?

Z punktu widzenia przedsiębiorcy, leasing samochodów używanych i nowych jest wyjątkowo prostym rozwiązaniem. Starając się o finansowanie, musisz prawidłowo wypełnić wniosek leasingowy. Jeśli załapujesz się na tzw. uproszczoną procedurę wnioskowania, wystarczy, że dołączysz do niego podstawowe dokumenty rejestrowe firmy. Gdy zostanie zaakceptowany, podpisujesz umowę z leasingodawcą i wpłacasz czynsz inicjalny.

Czy wiesz, że na rynku są oferty z zerową wpłatą wstępną? Chcesz skorzystać z takiego leasingu samochodowego? Zgłoś się do nas! Wypełnij formularz na platformie leasinge.pl i zdaj się na wsparcie specjalistów z branży, którzy znajdą dla Ciebie najlepsze finansowanie.

Czy leasing dla osoby prywatnej jest możliwy?

Jeszcze nie tak dawno temu jedynie firmy mogły brać w leasing nowe i używane samochody. Dziś finansowanie to dostępne jest również w formie konsumenckiej dedykowanej osobom prywatnym. Często określa się je mianem auta w abonamencie i, choć dotyczy tylko pojazdów z salonu, często jest opłacalne. Jeśli jesteś nim zainteresowany, musisz mieć stałe źródło dochodów inne niż działalność gospodarcza. W przypadku konsumenckiej umowy leasingowej leasingobiorca nie może skorzystać z ulg podatkowych.

Kalkulator leasingowy – zobacz, co się opłaca!

Zainteresowała Cię opcja skorzystania z leasing samochodowego, ale nie wiesz, czy jest to opłacalne? Na platformie leasinge.pl znajdziesz kalkulator leasingowy. Wypełnij znajdujący się w nim formularz i poczekaj na kontakt naszych ekspertów. Przygotują dla Ciebie przejrzyste zestawienie ofert wraz ze wszystkimi kosztami finansowania!

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty

Ogromne zainteresowanie tym finansowaniem sprawia, że dziś na rynku działa wiele firm specjalizujących się w jego udzielaniu. Każda z nich przygotowuje oferty według własnych kryteriów oceny ryzyka, co sprawia, że różnice w proponowanych warunkach mogą być ogromne. Jeśli chcesz podpisać dobrą umowę na leasing nowego lub używanego samochodu, musisz poznać propozycje wielu leasingodawców. Skorzystaj z kalkulatora leasingowego na naszej platformie leasinge.pl! Doradzimy Ci wybór najlepszego finansowania i zapewnimy wsparcie w załatwianiu formalności.