25 czerwca 2021

Leasing dla nowej firmy – jakie są warunki, żeby go otrzymać?

 

Elastyczność finansowania i liczne korzyści podatkowe to główne zalety leasingu, zachęcające przedsiębiorców do korzystania z niego. Jednak do tego należy jeszcze dodać dużą dostępność. Oferty leasingodawców często dedykowane są przedsiębiorstwom z krótkim stażem na rynku. Umowa leasingowa może dotyczyć różnych środków trwałych, np. salonowych i używanych samochodów oraz kamperów, czy maszyn rolniczych, w tym ciągników. Jesteś zainteresowany tym finansowaniem? Sprawdź już teraz, na jakich warunkach nowe firmy mogą z niego skorzystać.

Nowa firma na rynku – czyli jaka?

Zastanawiasz się, czy Twoja działalność gospodarcza zalicza się do grupy nowych na rynku? Z punktu widzenia prawa takie pojęcie nie istnieje i nie ma określonych ram czasowych. To, jak długo trzeba działać, aby móc starać się o leasing dla firm, zależy od wymagań leasingodawcy. Często wymogiem jest prowadzenie przedsiębiorstwa od minimum 3 miesięcy, ale to wcale nie musi być regułą. Dowodem na to są liczne oferty m.in. dla tzw. start-upów, w tym działalności gospodarczych, które formalnie nie zaczęły jeszcze funkcjonować.

Oznacza to, że przy wnikliwej weryfikacji rynku, każdy przedsiębiorca znajdzie propozycję leasingową dla siebie. Dla nowej firmy, dysponującej niewielkimi środkami finansowymi, leasing np. samochodów używanych, maszyn rolniczych czy komputerów będzie bardzo opłacalny.

Przedmioty umowy leasingowej

Przedsiębiorcy o ugruntowanej pozycji na rynku, mogą leasingować praktycznie każdy środek trwały. Umowa leasingowa, którą zawiera nowa firma, zazwyczaj nie ma pod tym kątem ograniczeń. Wyjątkiem bywają przedmioty o bardzo dużej wartości lub rzadkie, których sprzedaż może sprawić leasingodawcy problemy.

Jeśli więc działasz na rynku od krótkiego czasu, możesz zdecydować się nie tylko na leasing ciągnika rolniczego, używanego kampera czy samochodu, ale także m.in.:

 • sprzętu komputerowego i oprogramowania,
 • urządzeń medycznych,
 • wyposażenia biurowego,
 • pojazdów dostawczych i ciężarowych,
 • wszystkich specjalistycznych maszyn związanych z rolnictwem

i wielu innych rzeczy. Jedynym ograniczeniem są tutaj warunki stawiane przez firmy udzielające finansowania. Chcesz znaleźć korzystny leasing dopasowany do swoich potrzeb? Najlepiej skorzystaj z kalkulatora leasingowego dostępnego na platformie leasinge.pl. Nasi specjaliści prześwietlą rynek, wybiorą najlepsze oferty leasingodawców i przygotują zestawienie!

leasing kamperów i maszyn rolniczych

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś właścicielem nowej firmy i planujesz podpisać umowę leasingową, koniecznie zwróć uwagę na czynsz inicjalny. W porównaniu do ofert dla przedsiębiorców o ugruntowanej pozycji wielkość wpłaty wstępnej zwykle jest wyższa.

Planując leasing używanych samochodów, kamperów, ciągników i innych maszyn rolniczych, najlepiej wybierać opcję operacyjną. Jest najkorzystniejsza w tym przypadku, gdyż:

 • przy umowie z wysokim wykupem płacisz bardzo niskie raty miesięczne,
 • łatwiej znaleźć oferty z niewielkim czynszem inicjalnym,
 • nie musisz z góry płacić VAT-u, jest stopniowo doliczany do opłat ratalnych,
 • wpłatę wstępną oraz całość rat zaliczysz do kosztów uzyskania przychodu.

Zobacz, dlaczego warto!

Duże wydatki i ograniczone środki finansowe to problem większości przedsiębiorców z krótkim stażem na rynku. Korzystanie z alternatywnych źródeł finansowania ułatwia rozwój nowej firmy i leasing jest pod tym kątem wyjątkowo atrakcyjny. Warto z niego skorzystać, gdyż:

 • porównaniu do banków, leasingobiorcy mają mniejsze wymagania związane ze zdolnością kredytową,
 • umowa leasingowa może dotyczyć każdego środka trwałego, w tym nowych i używanych samochodów, kamperów, ciągników i innych maszyn rolniczych,
 • raty są niższe, niż w kredycie, a do tego zyskujesz dostęp do ulg podatkowych,
 • możesz skorzystać z finansowania już od pierwszych dni prowadzenia działalności.

Leasing dla nowej firmy się opłaca!

Chcesz mieć pewność, że wybór leasingu to świetna opcja dla nowych przedsiębiorców? O opłacalności tego finansowania możesz przekonać się już teraz. Skorzystaj z kalkulatora leasingowego, który znajdziesz na platformie leasinge.pl. Jako specjaliści z branży prześwietlimy oferty wielu leasingodawców i wybierzemy najlepszą z nich. Dopasujemy jej warunki do potrzeb i pomożemy w załatwieniu formalności. Skontaktuj się z nami i zacznij rozwijać swoją firmę!