12 lipca 2021

W jaki sposób wziąć w leasing jacht? Specjaliści radzą

 

Zakup łodzi motorowej lub jachtu wiąże się z dużym wydatkiem, będącym obciążeniem zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firmy. Koszt takiego pojazdu, nawet jeśli jest używany, często opiewa na kilkaset tysięcy do nawet kilku milionów złotych. W takim wypadku atrakcyjną formą finansowania okazuje się leasing jachtu.

Jak i dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości? O tym dowiesz się z poniższego artykułu. Przeczytaj go i przekonaj się, że usługi, jakie proponuje doświadczona i sprawdzona firma leasingowa, to najlepsza opcja na zdobycie własnej jednostki pływającej.

Optymalne rozwiązanie dla miłośników żeglarstwa

Podstawową zaletą leasingu, niezależnie, czy chodzi o jacht, czy inny pojazd lub sprzęt, jest fakt, że nie trzeba opłacać całości wydatku w jednej transzy. Firmy, specjalizujące się w finansowaniu zakupu łodzi motorowych i jednostek pływających, pokrywają większość kosztów. Od leasingobiorcy natomiast wymaga się na początku wyłącznie opłaty wstępnej. Zwykle wynosi ona około 20% wartości łodzi, ale może być też niższa (nawet do 17%!).

Teoretycznie decydując się na kredyt, zyskuje się podobne korzyści. Istnieje jednak pewne, i to spore, „ale” w tej sytuacji. Leasing najzwyczajniej jest dla wielu osób bardziej osiągalny. Nie dość, że kredyt czasem trudno uzyskać, to związane z nim procedury często trwają zbyt długo. Ponadto – obniża zdolność kredytową zainteresowanego. Usługi leasingowe są bardziej dostępne, a dodatkowo – wiążą się często z atrakcyjnymi miesięcznymi ratami, jakie nie obciążają nadto budżetu.

Elastyczne miesięczne koszty – dopasuj ofertę do możliwości

W ramach leasingu jachtu koszty łatwo da się dostosować do potrzeb konkretnego leasingobiorcy. Wszystko zaczyna się od doboru jednostki pływającej. Należy zorientować się, jaka jest jej cena i dokonać stosownych kalkulacji, w tym dotyczących wysokości czynszu inicjalnego (czyli właśnie wpłata własna) oraz czasu leasingu. Od niego będzie zależeć m.in. wysokość miesięcznej raty i ostateczny koszt umowy.

Jak długo trwa zobowiązanie między leasingobiorcą a leasingodawcą? Wpływa na to m.in. stawka amortyzacji środka trwałego. Wiele zależy od tego, co do zaproponowania ma firma, która oferuje leasing. W praktyce więc okres finansowania może trwać nawet do 6 lat. Tyle też proponuje Leasing Essentials.

w jaki sposób wziąć jacht w leasing

Warto zastanowić się nad odpowiednią formą leasingu – czy z perspektywy danej osoby prywatnej lub firmy lepszy będzie operacyjny, czy finansowy. W pierwszym przypadku amortyzacja następuje w księgach leasingodawcy. Raty traktowane są jako koszty uzyskania przychodu, jakie korzystający może odliczyć od podatku. Co ważne – VAT zostaje rozłożony na cały okres trwania umowy, a pod jej koniec, leasingobiorca ma prawo za ustaloną wcześniej kwotę wykupić jacht na własność.

W przypadku leasingu finansowego sytuacja nieco bardziej przypomina zaciągnięcie kredytu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że decydując się na niego, leasingobiorca musi liczyć się z wyższymi kosztami początkowymi. Należy już na początku uiścić cały VAT. In plus jest to, że jednostka od razu wchodzi w majątek leasingobiorcy.

Finansuj różnorodne jednostki pływające

Dzięki leasingowi możesz nabyć najróżniejsze pojazdy wodne. W ten sposób staniesz się posiadaczem jachtów żaglowych – zarówno śródlądowych, jak i morskich, klasowych oraz tych, które budowane są na zamówienie (mające certyfikaty CE lub PRS). Ponadto z pomocą firmy leasingowej zakupisz też łodzie motorowe. Jak więc widzisz – oferta jest naprawdę szeroka!

Masz firmę żeglarską? Ta oferta jest dla Ciebie!

Warto podkreślić, że usługi związane z leasingiem jachtów dostępne są nie tylko dla osób prywatnych, ale i dla firm oferujących np. rejsy czarterowe. Zakup nowej jednostki to doskonały sposób na poszerzenie swojej oferty. Ona sama także często na siebie zarabia! Ponadto dzięki tej formie finansowania armator nie musi wnioskować o kredyt czy wygospodarowywać z budżetu sumy, która byłaby wymagana przy samodzielnym nabywaniu pojazdu. Wystarczy tylko złożyć stosowny wniosek oraz podać dane swojej firmy, sprzedawcy jachtu, jak i samej jednostki (w tym typ i rok produkcji) oraz inne niezbędne dokumenty, potrzebne do zawarcia umowy.

Już dziś wybierz leasing na jacht!

Jeśli chcesz wziąć jacht w leasing – skorzystaj już teraz z możliwości, jakie daje Ci Leasing Essentials. Zajrzyj na stronę, gdzie znajdziesz więcej informacji dotyczących tej usługi. Gdy będziesz gotowy – skontaktuj się z nami. Z naszymi doradcami opracujesz ofertę skrojoną na Twoje potrzeby.